Kedi Severlerin Dikkatine

Evcil hayvan besleyerek doğa sevgisini yaşamak isteyenler mamadan kıyafete kadar birtakım konularda hassasiyet gösterirler. Örneğin pek çok kedi köpek maması markaları arasından hangisinin tercih edileceği ancak bilinçli hayvan severlerin bileceği bir konudur. Kedilerden başlayacak olursak bakımı çok da zor olmasa da dikkat edilmesi gereken bir evcil hayvandır. En sevilen evcil hayvanlar olarak bilinen kediler kendilerine uygun şartlarda bakıldığı takdirde evde beslenmesinin tadına doyum olmaz. Kendine has kedi yatağı olması gerekir. Onlar ayrıca kedi evi gibi kendine özel alanları seven hayvanlardır. Tuvalet ihtiyaçları için kedi kumu seçimine de özen göstermek gerekiyor. Harika vakit geçirmeleri için ayrıca kedi oyuncakları sevimliliklerini kat kat artıran unsurlardır. Uzun süre sağlıklı kalabilmeleri için doğal içerikli ve besin değeri yüksek mamalar tercih edilmelidir.

Örneğin kedi maması ambalajlarında yavru kediler için junior etiketi, yetişkin kediler için ise adult ibarelerine dikkat edilmelidir. Yaş grubuna uygun beslenme önemlidir. Ayrıca kedinin kilosuna uygun yağ ve lif içeren besinler tercih edilmelidir. Kedi hareketsiz ve hantal bir yapıya sahipse daha fazla yağlı yedirmenin bir anlamı yoktur. Öte yandan kısırlaştırılan kedilerin beslenmesi de önem verilmesi gereken başka bir konudur. Kısırlaştırılan kediler kilo alır. Buna göre beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi söz konusu olabilir. Kısırlaştırılmış kedilere özel kedi maması çeşitleri ile bu sorun çözülebiliyor. Kedinin cinsi de beslenme konusunda bir ölçüdür. Tüy uzunluğu konusunda kimi kediler tüy yumağı yutabilir. Bu da sindirim sistemlerini bozar. İçeriğinde “malt” olan yiyecekler bu durumdaki kediler için idealdir.

Kedi Ürünleri ve Malzemeleri

Kedi yatağından kedi kumuna, kedi oyuncaklarından kedi kıyafetleri konusuna kadar pek çok ürünü hesaplı fiyatlarla temin edebileceğiniz pet shop ürünleri sitesi petbesinleri.com hizmetinizde. Kedi maması, aksesuarlar, temizlik konusu ve kedi vitaminleri konusunda pek çok çözüm bu sitede. Kedinizin yaşına göre beslenme alternatiflerinin de olduğu sitede 2-12 aylık kedilere, 1-7 yaş kedilere ve 7 yaşından büyük yaşlı kedilere özel mama çeşitleri bulunmaktadır. Evcil hayvanların yanı sıra barınak ve sokak hayvanlarına özel mamaları da temin edebileceğiniz sitede konserve kedi mamaları da bulunabiliyor. Kedinizle hoşça vakit geçirebileceğiniz kedi oyuncakları ile birlikte güvenli tasma ve kayışlar, mama ve su kapları yine bu sitenin aksesuarlar portföyünde yer alıyor.

Kedinize uygun kedi kıyafetleri ve kedi taşıma çantaları ile kedinizin rahatını sağlayabilirsiniz. Talebe göre kedi evleri ve kedi kafeslerini de siteden temin edebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerin yanı sıra site, blog köşesi ile evcil hayvan bakımı hakkında ipuçları ve hayat kurtaran tüyolar alabilirsiniz. Kedi bakımında en önemli unsurlardan biri olan temizlik mevzuunda kedi sağlık bakım ürünleri ve kedi şampuan – parfümleri sağlıklı bir ev hayvanı isteyen herkes için doğru tercihlerdir. Ayrıca kedi tuvaletlerinin yanı sıra kedi tarak ve fırçaları, kedi yıkama filesi ile kedi temizlik mendili petbesinleri.com sitesinden hesaplı fiyatlarla temin edilebilmektedir. Son olarak kedinizin sağlığı için gereken unsurlardan birisi olarak kedi vitaminleri de sitede “eklem destekleyici” ve “kemik destekleyici” gibi ayrımlar dahilinde satılmaktadır. Multivitaminler, kedi çimleri, sakinleştiriciler de sitede bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *